FERIE NA BEZLUDNEJ WYSPIE

27 stycznia rozpoczęliśmy pierwszy tydzień ferii. W naszym przedszkolu dzieci przeniosły się na ten czas na bezludną wyspę. Pierwszego dnia przedszkolaki otrzymały list w butelce ze wskazówkami jak przetrwać na wyspie. Przygoda rozpoczęła się od zbudowania schronienia. Za szałas posłużyła nam chusta klanza, z której dzieci miały ogromną radość. Drugiego dnia na naszej wyspie przedszkolaki grały w kalambury, a zaraz po tym przygotowały pyszną egzotyczną sałatkę owocową. Następnego dnia próbowaliśmy wymyślić sygnał ratunkowy, a dnia czwartego dzieci uczyły się tańca deszczu by zaraz po nim przyrządzić zdrowy koktajl egzotyczny. Ostatniego dnia przedszkolaki by wydostać się z wyspy zbudowały tratwę.