Kadra

 
Karolina Więckowska-Rudzińska

Pomysłodawczyni Harmonijki – Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, aktualnie w toku studiów Zarządzania Oświatą na łódzkiej AHE, prywatnie mama Łucji, Jagny i małego Radka. Inspiruje mnie wolność i kreatywność dziecięca, ich spojrzenie na rzeczywistość nieograniczone schematami i konwencjami, beztroska. Wspieram działania na polu praktyki dziecięcej uważności, (http://uwaznoscdladzieci.pl/), świadomości ciała, emocji i myśli (met. Feldenkreisa), koncentracji i uwagi (met. Montessori). Każde dziecko jest niepowtarzalne i wyjątkowe. Każde wnosi mnóstwo radości do mojej pracy i życia. Uwielbiam pracę z dziećmi w każdym wieku – od najmłodszych, obserwując ich pierwsze kroki oraz pierwsze wypowiedziane słowa poprzez coraz starsze, zafascynowane światem i swoją samodzielnością, do takich, które po uzyskaniu gotowości szkolnej wchodzą na dalszą drogę edukacji. Jestem szczęśliwa tworząc przestrzeń w której znajduje się miejsce na beztroską radość w harmonii i zrozumieniu. Odkrywając razem z dziećmi otaczający nas świat sama uczę się na nowo dziecięcej wrażliwości. Cieszę się, że nasza Harmonijka jest placówką działającą i niosącą pomoc na wielu płaszczyznach. Wierzę, że poprzez partnerską współpracę z zespołem oraz rodzicami, możemy się wzajemnie inspirować się do kreatywnych działań i pracy.

„Życie dorosłych ma większy wpływ na dzieci, niż jakiekolwiek świadome próby i metody wychowawcze.” Jesper Juul


Katarzyna Łukaszewska

Dyrektor ds. pedagogicznych – jestem absolwentką PWSZ w Krośnie oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jestem nauczycielem Edukacji wczesnoszkolnej z dziesięcioletnim doświadczeniem pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz Terapii pedagogicznej. Posiadam dyplom Zarządzania Oświatą. Dodatkowo prowadziłam zajęcia plastyczne, ponieważ uzyskałam tytuł zawodowy Plastyk (krośnieńskie PLSP). Od dwóch lat pełnię funkcję Dyrektora prywatnej placówki.
W Wielkopolsce jestem już cztery lata. Pochodzę z Podkarpacia, a korzenie mam góralskie. Stąd moje zainteresowania wędrówkami po górach. W szczególności ukochałam Tatry, Bieszczady i Pieniny. Wieczorami gram amatorsko na gitarze.


Aneta Witucka
Nauczyciel wychowania przedszkolnego: grupa Filemonki Mam na imię Aneta i pochodzę ze Złotoryi, małej miejscowości leżącej w województwie dolnośląskim. Ukończyłam Liceum Plastyczne w Jeleniej Górze, a później Socjologię na UAM w Poznaniu. Kilka lat pracowałam w jednym z poznańskich wydawnictw, które swoją ofertę kierowało m.in. do nauczycieli i pedagogów, aż w końcu sama postanowiłam nim pozostać. Podjęłam i ukończyłam studia podyplomowe w Poznaniu na kierunku Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna wraz z przygotowaniem pedagogicznym, spełniając tym samym swoje marzenia. Jestem osobą pozytywną, uśmiechniętą, cierpliwą i bardzo ciekawą dzieci, tego jakie są, co lubią, czego nie, co je smuci a co cieszy. W edukacji cenię wszelkie działania manualne, rolę muzyki, bajkoterapię, fascynujący świat przyrody i zwierząt oraz dobrą zabawę. Prywatnie jestem mamą 5 letniej dziewczynki i od roku wraz z rodziną mieszkam w Skórzewie. Poza tematami edukacyjnymi i wychowawczymi wolne chwilę wykorzystuje na słuchanie audiobooków, muzyki, audycji, czytaniu, fotografowaniu i odkrywaniu nowych inspiracji do działania.


 
Marcin Jędrzejczak

Nauczyciel wychowania przedszkolnego: grupa Uszatki – Jestem absolwentem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Pedagogika – edukacja elementarna i wychowanie fizyczne. Doświadczenie zawodowe zdobywam już od 2016 roku, zaczynając od wychowawcy kolonijnego. Posiadam również umiejętności z kodowania (lego mindstorms, scottie go) i budowania przestrzennego. W życiu prywatnym interesuję się sportem w szczególności piłką nożną, dodatkowo czynnie ją uprawiam. Cenię sobie komunikatywność, otwartość i szczerość.


 
Patrycja Foterek

Nauczyciel wychowania przedszkolnego: grupa Świetliki– Jestem absolwentką poznańskiego UAM-u, ukończyłam studia licencjackie, kierunek pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Obecnie rozpoczynam studia magisterskie – edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, również na UAM. Dzieci od zawsze były obecne w moim życiu. Idąc do liceum, już doskonale wiedziałam co chcę robić w przyszłości i jaką drogą zawodową podążać. Jestem ciepłą i otwartą osobą, dla mnie dobro dziecka zawsze będzie na pierwszym miejscu. Uśmiech malucha jest dla mnie największą nagrodą. Doświadczenie zdobyłam na praktykach, a także w pracy w klubie malucha oraz żłobku Harmonijka. Wolny czas spędzam poza domem, uwielbiam czytać, podróżować i odkrywać nowe miejsca w naszej, pięknej Polsce oraz na świecie.


 
Ewelina Szpura

Nauczyciel wychowania przedszkolnego: grupa Włóczykije

Nazywam się Ewelina Szpura, jestem wesołą i energiczną osobą. Studiuję Pedagogikę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Lubię spędzać czas z dziećmi, ponieważ są one szczere i za każde dobre słowo odwdzięczają się uśmiechem, radością i zaufaniem. Wcześniej przez rok pracowałam jako niania Zosi. Lubię aktywnie spędzać czas, często jeżdżę na rowerze. Ulubionym miejscem, gdzie spędzam wolny czas są góry, a przede wszystkim moje ukochane Tatry. Interesują mnie również bajki terapeutyczne i to jak potrafią one zmienić sposób postrzegania pewnych rzeczy przez dzieci. Swój wolny czas poświęcam również na prace plastyczne i origami. Ostatnio zakupiłam maszynę do szycia, aby rozwijać moje zainteresowania krawiectwem.


Santana Figiel

Pomoc nauczyciela

Jestem absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika specjalna – logopedia. Przede mną ostatni rok studiów magisterskich, również związanych z logopedią. Posiadam uprawnienia do pracy z podopiecznymi o specjalnych potrzebach edukacyjnych i nie tylko. W pracy cenię sobie przede wszystkim aktywną pracę z dziećmi, dlatego czynnie włączam się w różnego rodzaju gry i zabawy będąc nie tylko opiekunem ale i uczestnikiem. Najważniejszą cechą w pracy z dziećmi jest dla mnie empatia, to dzięki niej potrafię nie tylko słyszeć ale i rozumieć potrzeby dzieci. Podstawę mojego doświadczenia stanowią licznie przepracowane godziny praktyk studenckich w placówkach oświatowych. Opiekowałam się również dziećmi do trzeciego roku życia. Ukończyłam szkolenia z zakresu logosensoryki i efektywnych metod wywoływania głosek. Poszerzając swoją wiedzę, staram się zrozumieć jak wychowanie i edukacja wpływają na rozwój dziecka już od pierwszych dni jego życia. Wychodzę z założenia, że dzieci wnoszą światło w nasze życie, a jako dorośli możemy pomóc im naprawdę rozbłysnąć.


Irma Chorian
Wychowawca żłobka: pedagog – Mam na imię Irma. Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie im. A . Mickiewicza w Poznaniu. Jestem osobą komunikatywną, odpowiedzialną, posiadam też duszę artystyczną. Kocham dzieci i dlatego jestem tu gdzie jestem:) Z dziećmi pracowałam przez kilka dobrych lat jako niania.
W mojej pracy skupiam się na indywidualnym podejściu do dziecka. Zawsze kieruję się ich dobrem. Wspieram ćwiczenie samodzielności dzieci. W dzieciach ujmuje mnie ich szczerość, bezinteresowność i radość. Dziecko jest niczym „biała karta”, którą z pomocą rodziców staramy się dobrze zapisać by w przyszłości zaprocentowało.

Katarzyna Limański

Wychowawca żłobka: pedagog – Mam na imię Kasia i jestem mamą już z 24 letnim doświadczeniem. Kocham dzieci, wszystkie są one dla mnie ziarenkiem życia, które potrafię otoczyć opieką, ciepłem, radością i zrozumieniem. To im należy się największa uwaga i wskazanie drogi w pierwszych jakże ważnych okresach poznawania świata. Dla mnie nie ma nic piękniejszego od uśmiechu dziecka, jego zadowolenia i widocznych postępów w jego rozwoju. Wspólne zabawy poprzez wzbudzanie wyobraźni u maluszków to dla mnie priorytet. Wiem, że odkrywanie świata przez nasze dzieciaczki jest dla nich czasami niełatwe i trudne ale jeśli oddamy im całe swoje serce to ich życiowe początki staną się niezapomnianą cudowną przygodą. Od „ziarenka do przepięknego kwiatu” aby tak było musimy poświęcić się dzieciom w całości, uczyć ich wrażliwości, zrozumienia i jednocześnie dawać im przeżywać dzieciństwo z radością i uśmiechem na buźkach.


Anna Antończyk
Wychowawca żłobka: fizjoterapeuta – pasjonatka piękna i mama dwóch wyjątkowych dziewczynek. W pracy z dziećmi kieruję się nie tylko zdobytym doświadczeniem lecz także intuicją i empatią. Jestem bezpośrednia, zdecydowana i otwarta. Zależy mi na dobrym kontakcie z rodzicami naszych pociech dlatego zawsze służę pomocą, radą i rozmową. Uważam, że najważniejszą sferą każdego umysłu są emocje. I właśnie one stanowią podstawę do tego, by być wolnym, odważnym i spełniać marzenia. A dzieci wychodzą poza swoją „strefę komfortu”, dlatego każdy ich dzień jest przygodą i pasmem nowych doświadczeń. Niezwykłe jest też to, że one odbierają rzeczywistość spontanicznie i szczerze. I tego staram się uczyć od nich. Ja z kolei dokładam wszelkich starań, by Państwa pociechy czuły bezpieczeństwo, ciepło i bez obaw wyrażały swoje emocje. Poza pracą gram w siatkówkę, tańczę, rysuję. Interesuje mnie psychologia, poszerzam wiedzę na temat szczęśliwego życia, prawdy, form oderwania się od czasami niezrozumiałej rzeczywistości. A w niedalekiej przyszłości zamierzam szkolić się w mediacjach.

Marzena Karpińska
Wychowawca żłobka: pedagog

Od wielu lat pracuję z maluszkami, a ostatnie cztery lata pracowałam niedaleko, w Dąbrówce. Jestem absolwentką poznańskiego Liceum Sztuk Plastycznych i Studium Nauczycielskiego. Z natury jestem osobą pogodną, bardzo cierpliwą, z dużym poczuciem humoru. W pracy z dziećmi kieruję się sercem. Uwielbiam odkrywanie ich talentów, umiejętności oraz obserwowanie jak pięknie poznają świat. Pasjonuje mnie sensoplastyka, zajęcia z różnymi materiałami, które mamy w zasięgu ręki. Prywatnie jestem mamą dwóch, dorosłych synów. W wolnych chwilach zbieram zioła i fotografuję przyrodę. Jestem zapaloną czytelniczką i fanką zdrowego stylu życia. Postaram się być „fajną ciocią” 🙂


Katarzyna Ruskowiak
Opiekun grupy żłobkowej i projekty ACE

Nazywam się Kasia Ruskowiak i jestem mamą dwóch wspaniałych dziewczynek. Skończyłam turystykę i rekreację I stopnia na Akademii Wychowanie Fizycznego i studia magisterskie na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Jestem bardzo empatyczną, wrażliwą i emocjonalną osobą, ale jednocześnie twardo stąpającą po ziemi i odpowiedzialną. U dzieci uwielbiam absolutnie wszystko – od zawsze lepkich rączek, poprzez nigdy nie zamykające się buzie, aż po widowiskowy sposób jedzenia. Mam świadomość, iż każde dziecko jest inne i patrzy na świat poprzez swoje doświadczenia. Ważne, byśmy potrafili to dostrzec i wspierać je na każdym kroku. Wiem, że dzieci należy traktować z szacunkiem, słuchać je i dużo z nimi rozmawiać. Takie postępowanie w połączeniu z dużą dawką spokoju i cierpliwości pomaga w rozwiązaniu każdego problemu. Wolne chwile spędzam z moimi dziewczynkami, razem tworzymy, pieczemy, chodzimy na spacery i dużo czytamy. Moją pasją jest rysowanie i malowanie, szczególnie dla dzieci. Mieszkałam za granicą w Wielkiej Brytanii i Norwegii, gdzie miałam możliwość obserwowania różnych metod wychowawczych i relacji pomiędzy rodzicami i dziećmi. Doceniam znaczenie przebywania dzieci na świeżym powietrzu i rozwój dziecka poprzez zajęcia ruchowe. Zawsze moim marzeniem była praca z dziećmi i obserwowanie ich rozwoju.


Magdalena Smolarek
Logopeda: gimnastyka buzi i języka – jest pedagogiem, logopedą i medioznawcą. Ukończyła Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na dwóch specjalnościach – Edukacja Europejska (Pedagogika), Medioznawstwo (Filologia Polska i Klasyczna). Zainteresowana problematyką kultury materialnej i jej wpływem na socjalizację i wychowanie dzieci postanowiła rozpocząć studia doktoranckie na WSE UAM w Poznaniu. W trakcie tych studiów zaczęła także pogłębiać swoją wiedzę na temat zaburzeń mowy, co zaowocowało ukończeniem podyplomowych studiów z zakresu logopedii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.W pracy z dziećmi najbardziej docenia możliwość wpłynięcia na ich prawidłowy rozwój (poprzez ćwiczenia słuchowe, oddechowe, artykulacyjne, fonacyjne i inne). Motywuje ją fakt odnoszenia przez jej podopiecznych choćby najdrobniejszych sukcesów. Podczas zajęć stara się uwzględniać indywidualne potrzeby każdego dziecka, z jakim współpracuje, dopasowując do niego konkretne metody terapii.
Prywatnie interesuje się balbutologopedią (jąkaniem), muzyką jazzową, fotografią portretową, podróżami.

Laurencja Kurkiewicz
Położna, ratownik medyczny – jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego, Wielkopolskiego Centrum Edukacji Medycznej, a także Wyższej Szkoły Bankowej – kierunek Organizacja i Zarządzanie Podmiotami Leczniczymi, instruktorem pierwszej pomocy oraz masażu Shantala. W żłobku dbam o bezpieczeństwo dzieci a także kontroluje ich rozwój fizyczny (waga, wzrost ) i zdrowotny. Służę radą i wsparciem dla nauczycieli i rodziców. Doświadczenie zdobywałam pracując wiele lat w szpitalu na różnych oddziałach oraz pogotowiu ratunkowym. Ponadto brałam udział w wielu kursach i szkoleniach aby zdobywać nową wiedzę i móc wykorzystać ją efektywnie w pracy.

Joanna Wiatr-Abramowska

Psycholog dziecięcy – jestem psychologiem dziecięcym oraz psychoterapeutą poznawczo-­behawioralnym w trakcie certyfikacji. W przedszkolu zajmuję się obserwacją i diagnozowaniem trudności dzieci oraz wspieraniem ich rozwoju i umiejętności. Służę radą i wsparciem dla nauczycieli i rodziców. Doświadczenie zdobywałam pracując z dziećmi i młodzieżą w świetlicy socjoterapeutycznej oraz podczas praktyk w placówkach leczenia zdrowia psychicznego. Byłam wolontariuszką w Akademii Przyszłości Fundacji Wiosna gdzie zajmowałam się organizacją zajęć dla dzieci w szkole podstawowej. Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a obecnie studentką w Szkole Psychoterapii poznawczo­-behawioralnej pod kierownictwem dr A. Popiel i dr E. Pragłowskiej na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Ponadto brałam udział w wielu kursach i szkoleniach, między innymi w kursie terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży w Centrum Terapii Poznawczo ­Behawioralnej CBT w Warszawie. Serdecznie zapraszam rodziców na konsultacje – zarówno tych, którzy są zaniepokojeni czy doświadczają trudności wychowawczych, jak i tych, którzy pragną porozmawiać o zdolnościach swoich pociech i ich mądrym wspieraniu.


 
Agnieszka Błasiak

Leśnik – osoba którą pasjonuje cały świat, od najdrobniejszych organizmów po zależności rządzące ekosystemami. Z podopiecznymi przedszkola łączy ją dziecięcy entuzjazm do poznawania każdego elementu przyrody i środowiska. Absolwentka Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza, dla której studia na obu kierunkach stały się podstawą do rozpoczęcia badań na pograniczu paleologii, ekologii i nauk leśnych (jest doktorantką 3 roku). Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała podczas wieloletniej służby w Związku Harcerstwa Polskiego oraz podczas studium pedagogicznego.


Inga Maik i Violetta Lewandowska

Zespół kuchenny – dwie szalone dziewczyny z wykształceniem zupełnie nie podobnym do gastronomicznego..za to kochają jedzenie! a jeszcze bardziej gotowanie! Wszystko się zaczęło, gdy się spotkały w jednej kuchni. Spodziewały się piorunów, bo przecież „gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść…” ale były tylko fajerwerki! Codziennie zapraszają dzieci do pachnącej podróży po kulinarnym świecie pełnym świeżych i pięknych warzyw, soczystych i kolorowych owoców, a także morza aromatycznych przypraw, pożywnych kasz, śniadaniowych owsianek i mnóstwa zdrowych słodkości. Jak na zwolenniczki zdrowego jedzenia przystało, starają się przekonać maluchów do niecodziennych potraw takich jak kotlety z buraka, „hot-dogi” z marchewki, smalczyk z fasoli, krem z groszku czy wegańskie ciasta z owocami. Dziewczyny są pełne energii i gotowe na nowe wyzwania, zależy im aby dzieci jadły zdrowo i smacznie, a słowa „Ciociu było pyszne, poproszę jeszcze!!” są tym, co najpiękniejsze w tej pracy!