KARNAWAŁY ŚWIATA

3 lutego w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy drugi tydzień ferii. Każdego dnia dzieci przenosiły się w inną część świata by dowiedzieć się jak obchodzony jest karnawał w danym kraju. Pierwszego dnia przedszkolaki udekorowały przedszkole w kolorowe bibuły i balony by dodać naszemu miejscu karnawałowy wygląd. Drugiego dnia dzieci poznały zwyczaje obchodzenia balu karnawałowego we Francji, gdzie nauczyły się kroków do tańca „belgijka”. Kolejnego dnia dzieci przenosząc się na karnawał do Włoch, wykonały maski weneckie. Następnego dnia przedszkolaki poznały obchody festiwalu Notting Hill Carnival oraz zagrały na różnorodnych instrumentach. Ostatniego dnia dzieci wzięły udział w balu przebierańców, na którym odbyły się zabawy i tańce przy skocznej muzyce.