Półkolonie – lipiec/sierpień 2014

2011-05-16

30 CZERWCA – 4 LIPCA
TYDZIEŃ MALARSTWA
Zajęcia mają na celu rozbudzenie dziecięcej kreatywności poprzez eksperymentowanie z różnorodnymi formami plastycznymi (malarstwo akrylowe, olejne, tempera, kredka, mozaika, kolaż). Podczas tygodnia malarstwa zajmiemy się tematyką „obrazu”. Poznamy nie tylko techniki malarskie, ale także sławnych artystów i ich dzieła. Na zakończenie udamy się do Muzeum Narodowego.

Wycieczka: Muzeum Narodowe w Poznaniu

7 – 11 LIPCA
TYDZIEŃ W INDIAŃSKIEJ WIOSCE
W tym tygodniu przeniesiemy się z naszymi małymi odkrywcami do Meksyku. Zamienimy przedszkole w Indiańską wioskę. Poznamy indiańską kulturę, muzykę oraz zwyczaje. Zbudujemy Tipi oraz własnoręcznie wykonamy stroje i ozdoby. Następnie Wielki Wódz nada nam imiona. Uwieńczeniem tego tygodnia będzie podróż do indiańskiej wioski gdzie odbędzie się uczta z tańcami.

Wycieczka: Wioska Indiańska

14 – 18 LIPCA
TYDZIEŃ ARTYSTĄ KAŻDY ZOSTAĆ MOŻE…
Półkolonie artystyczne, to niepowtarzalna okazją spotkania ze sztuką, mająca na celu zapoznanie dziecka z różnymi formami wypowiedzi plastycznych. Dzieci spróbują swoich sił w samodzielnym tworzeniu wyjątkowych rzeczy, posługując się różnymi technikami: rysunek, rzeźba, malowanie na szkle, malowanie na tkaninie, découpage. Na zakończenie wszyscy razem spotkamy się na wystawie prac, zaaranżowanej specjalnie dla uczczenia całego tygodnia pracy dzieci. Zajęcia artystyczne pomagają w kształtowaniu cierpliwości i koncentracji uwagi, kształtują wyobraźnie plastyczną, a także wspierają poczucie własnej wartości, poprzez tworzenie własnoręcznych prac.

Wycieczka: Pluszakowo – tworzenie maskotek hand-made

21 – 25 LIPCA
TYDZIEŃ WYSPA DINOZAURÓW
Wspólnie z dziećmi zbudujemy wehikuł czasu, które przeniesie nas do zupełnie innej epoki. W czasie naszej magicznej podróży będziemy mieli okazje z bliska przyjrzeć się prehistorycznym gadom. Staniemy się archeologami szukającymi kości, zbudujemy model dinozaura z papieru. Nie zabraknie również gipsowych odlewów. Wspólnie odpowiemy na pytania: Dlaczego dinozaury były tak ogromne? Jak żyły? Czym się żywiły? Dlaczego wyginęły? Podczas tego tygodnia przeniesiemy się w zupełnie inny wymiar.

28 LIPCA – 1 SIERPNIA
TYDZIEŃ ABC LUDZKIEGO CIAŁA
ABC ludzkiego ciała, to usystematyzowanie wiedzy o ciele człowieka przez zabawę, lekturę i z wykorzystaniem sztuk plastycznych. Zajęcia te mają na celu:usystematyzowanie wiedzy o budowie ludzkiego ciała, dostarczenie wiedzy na temat podstawowych części ciała człowieka, ich nazewnictwo, budowa oraz funkcje jakie pełnia w organizmie. Zobaczymy ciało człowieka w wielu ciekawych książkach, a także na filmie. Dzieci będą pracowały z planszami edukacyjnymi, specjalnie przygotowanymi kartami pracy, puzzlami anatomicznymi i wykonają wielkoformatową pracę „plastyczno-biologiczną”.

Spotkanie: z lekarzem i pielęgniarką

4 – 8 SIERPNIA
TYDZIEŃ PODRÓŻY PRZEZ POLSKĘ
Podczas tego tygodnia odkryjemy na nowo kraj w którym mieszkamy. Przyjrzymy się dokładnie kto mieszka w naszym ogrodzie, kogo spotkamy w dziupli drzewa a kto mieszka pod liściem. Staniemy się także kucharzami będzie to przygoda pełna nowych smaków zapachów i magicznych przepisów z dawnych lat. Poznamy dziedzictwo i kulturę naszego kraju, odbędziemy wiele fascynujących podróży w różne regiony naszego kraju.

Wycieczka: Ogród Botaniczny

11 – 15 SIERPNIA
TYDZIEŃ STREET ARTU
Podczas tego cyklu dowiemy się czym jest street art oraz wyruszymy na poszukiwanie murali w Poznaniu. Podczas turnusu dzieci poznają terminy takie jak mural czy happening. Wspólnie ozdobimy przestrzeń przedszkolną w stylu street art, zabawimy się w artystów ulicznych oraz wybierzemy na wycieczkę do galerii TheRootz.

Atrakcja: Happening uliczny

18 – 22 SIERPNIA
TYDZIEŃ RZEŹBY
W trakcie tego tygodnia zajmiemy się tematem „rzeźby”. Będziemy eksperymentować z przeróżnymi masami plastycznymi jak np. masa solna, masa papierowa, glina. Zapoznamy się z terminami taki jak odlew i płaskorzeźba.

Wycieczka: Cytadela

25 – 29 SIERPNIA
TYDZIEŃ PALCEM PO MAPIE
Dzieci wcielą się w prawdziwego pirata, samodzielnie wykonają strój piracki, w którym zostaną pasowani na wilka morskiego. Zorganizujemy podchody, zdobędziemy mapę skarby, którego wspólnie będziemy poszukiwać. Nie zabraknie również zagadek kulinarnych, testów sprawnościowych i plastycznych prac tematycznych.

lodki

Na półkolonie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-16:30 w grupach 12 osobowych.

Tygodniowy koszt pobytu: 240zł (każdy kolejny turnus: 190zł) wraz z atrakcjami

Umowę o półkolonie: pobierz tutaj

Kontakt:  info@przedszkole.semantic.pl

tel. 604 251 770 lub 728 520 813