Półkolonie 2015

MG_0204-1024x683

29 CZERWCA – 3 LIPCA
TYDZIEŃ Z FOTOGRAFIĄ
Wszystkich zainteresowanych fotografią zapraszamy na półkolonie poświęcone tej właśnie tematyce. Podczas tego tygodnia uczestnicy poznają tajniki fotografii w sposób rozwijający kreatywność i wrażliwość estetyczną. W trakcie warsztatów dzieci pracować będą z aparatami: lustrzankami, aparatami kompaktowymi, aparatami na film i kliszę oraz z camera obscura. Poznają ich budowę oraz obsługę . Na zakończenie zapraszamy do stworzonej wspólnie galerii zdjęć wykonanych przez dzieci.

6 – 10 LIPCA
TYDZIEŃ W INDIAŃSKIEJ WIOSCE
W tym tygodniu przeniesiemy się z naszymi małymi odkrywcami do Meksyku. Zamienimy przedszkole w Indiańską wioskę. Poznamy indiańską kulturę, muzykę oraz zwyczaje. Zbudujemy Tipi oraz własnoręcznie wykonamy stroje i ozdoby. Następnie Wielki Wódz nada nam imiona. Uwieńczeniem tego tygodnia będzie podróż do indiańskiej wioski gdzie odbędzie się uczta z tańcami.

Wycieczka: Wioska Indiańska

CropperCapture[2]

13 – 17 LIPCA
ZOSTAĆ SPORTOWCEM
Sport to zdrowie, każde dziecko to powie. W trakcie tego tygodnia dzieci zmienią się w prawdziwych sportowców. Wspólnie poznamy różne dyscypliny sportu, podczas których przekonamy się, w jakiej konkurencji sportowej jesteśmy najlepsi. Oprócz fantastycznej i pełnej wrażeń rywalizacji poznamy wiele różnych, nieznanych nam wcześniej dyscyplin sportu, a może nawet stworzymy swoją własną?

Wycieczka: Tor przeszkód zorganizowany przez Reebok Crossfit

20 – 24 LIPCA
HAPPY HANDMADE
Półkolonie Happy Handmade to twórcza zabawa i rozwój kreatywnego myślenia oraz szlifowanie zdolności manualnych. W ramach zajęć dzieci poznają podstawowe terminy plastyczne i spróbują swoich sił w samodzielnym tworzeniu wyjątkowych rzeczy, posługując się różnymi technikami. Każde z zajęć będzie poświęcone innej technice i tematowi, które dzieci będą musiały przedstawić w swoich pracach. Zajęcia te mają na celu uwrażliwienie dzieci na estetykę, dostrzeganie piękna w otaczających ich przedmiotach, a także ukazanie sposobów wykorzystania nietypowych materiałów, które mogą stać się środkami artystycznego wyrazu.

CropperCapture[1]

27 LIPCA – 31 LIPCA
JAK TO DAWNIEJ BYWAŁO
Podczas tego tygodnia odkryjemy na nowo kraj w którym mieszkamy, przeniesiemy się do czasów, które są dla dzieci bardzo odległe. Poznamy zabawy naszych dziadków, dowiemy się jak dawniej wyglądało życie. Staniemy się także kucharzami, będzie to przygoda pełna nowych smaków zapachów i magicznych przepisów z dawnych lat. Półkolonie staną się dla nas czasem pełnym niesamowitych przygód poznamy znaczenie słów „gzub”, „kociamber” czy „bimba”, które są jak na razie dla dzieci tylko zagadką…

3 – 7 SIERPNIA
TYDZIEŃ Z ANIMACJĄ
Półkolonie poświęcone tematyce filmu animowanego. Podczas cyklu stworzymy dla naszych podopiecznych salę kinową, w której dzieci oglądać będą filmy animowane krótkometrażowe oraz pełnometrażowe z całego świata. W trakcie cyklu wyświetlimy miedzy innymi filmy polskiej animacji lat 1950-2015. Podczas zajęć uczestnicy będą pogłębiać wiedzę na temat historii filmu animowanego, technik animacji a także podejmą próbę stworzenia własnej animacji krótkometrażowej. Na zakończenie udamy się do kina – serdecznie zapraszamy.

Wycieczka: Kino Muza

2e5ea4dbaad8cee5791d994791b8188c

10 – 14 SIERPNIA
OD STÓP DO GŁÓW! – CIAŁO CZŁOWIEKA
Podczas półkolonii Od stóp do głów! Dzieci dowiedzą się jakie tajemnice skrywa ludzkie ciało, gdzie leżą poszczególne organy i jakie są ich funkcje. Wykorzystując różnorodne modele oraz kolorowe encyklopedie, poznają budowę narządów tworzących układ pokarmowy, budowę serca, mózgu czy oka. Aby w pełni zrozumieć rolę i budowę ludzkiego szkieletu, dzieci będą korzystać z realnej wielkości modelu. Posłuchają bicia swoich serc, zmierzą ciśnienie, a także przyjrzą się dokładnie swoim włosom pod mikroskopem. I już nic co ludzkie nie będzie im obce 🙂

17 – 21 SIERPNIA
W ŚWIECIE GIER I ZABAW
W tym tygodniu przeniesiemy się do świata gier. Podczas spędzonego wspólnie czasu stworzymy fantastyczne i tajemnicze własne gry i zabawy. Przygotowane materiały pokażą nam na czym polega praca zespołowa i pomogą wyłonić najlepszego gracza. Wspólnie odwiedzimy odległy kosmos, niezwykłą farmę, a nawet prehistoryczne czasy.

aa77c077413e35f36c691336b9f07c0e

Atrakcja: Warsztaty z wakacyjną akademią gier

Na półkolonie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-16:30 w grupach 12 osobowych.

Tygodniowy koszt pobytu wraz z wyżywieniem: 240zł (każdy kolejny turnus: 190zł), turnus z wycieczką plus 25zł

Umowę o półkolonie: pobierz tutaj

Kontakt:  info@przedszkole.semantic.pl