Język angielski

Zajęcia z j. angielskiego odbywają się codziennie, prowadzone przez nauczycieli w ramach podstawy programowej oraz zajęcia dodatkowe prowadzone przez lektorów.

5x w tygodniu – wizyty lektorów
1x w tygodniu – metodą Helen Doron English
1x w tygodniu – zajęcia z z programem Pandy the Panda

Zajęcia z nauczycielem:
pandaRealizujemy program nauczania języka za pomocą Pandy the Panda, elastyczny kurs języka angielskiego przeznaczony dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat oraz Playtime wydanym przez Oxford University Press.
Nauczanie prowadzone jest wokół tematów odzwierciedlających poziom wiedzy o świecie i zainteresowania małego dziecka oraz obejmuje zakres tematów wchodzących w skład założeń programowych edukacji przedszkolnej.
W nauczaniu pomagają miś panda o imieniu Pandy oraz Monkey – śmieszna małpka pacynka. Ich przygody osadzone w realiach dziecięcego świata stanowią doskonały nośnik dla prezentowanego w kursie elementarnego słownictwa i struktur gramatycznych języka angielskiego pozwalając jednocześnie dzieciom na naukę w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Przyswajanie i zapamiętywanie materiału wspomagają ciekawe historyjki, piosenki, wyliczanki, naklejanki, układanki, wycinanki, gry, proste ćwiczenia i zabawy, a także dodatkowe karty obrazkowe typu flashcards, storycards i postery.
Nauczyciele naturalnie wplatają język angielski w zajęcia i wspólnie z dziećmi śpiewają piosenki.

Zajęcia z lektorem:

9780194046541Lektor pracuje metodą Helen Doron, która to doskonale wpasowuje się w naszą filozofię edukacji. Charakterystyczne w metodzie Helen Doron są: naturalna nauka języka, zajęcia w całości prowadzone po angielsku, małe grupy, pozytywne wzmocnienia, słuchanie płyt w domu, inne aktywności edukacyjne, organizowane przez kreatywnych nauczycieli.

Native speaker jest lektorem z egzotycznych krajów, co rozwija tolerancję oraz otwartość wśród dzieci. Zwraca się do dzieci tylko w języku angielskim poprzez zabawę z piosenką, rytm i taniec

Więcej informacji na temat programu, w tym materiały dla Rodziców znajdują się tutaj.