WIZYTA POLICJANTA

POLICJANT 30.11.2015Dnia 30 listopada przybyli do naszego przedszkola i żłobka policjanci z Komendy Miejskiej z Dopiewie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób bezpiecznie poruszać się drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu czy w przedszkolu. Bardzo ważną częścią spotkania okazały się rozmowy dotyczące reagowania w sytuacjach zagrożenia m.in. gdy zauważymy wypadek, gdy zaatakuje nas pies, gdy zaczepi nas obca osoba. Policyjny mundur od zawsze wzbudzał w dzieciach ciekawość, nasze przedszkolaki miały możliwość poznania każdej części garderoby policjanta, ale najwięcej emocji wzbudziło nakładanie na głowy policyjnej czapki. Spotkanie było dla nas bardzo ważną lekcją, od dziś policjant będzie kojarzył się naszym przedszkolakom jako osoba, której nie należy się obawiać i do której zawsze można zwrócić się o pomoc.