Dzieje się w Harmonijce

Cztery nogi, para skrzydeł

Kolejny tydzień półkolonii rozpoczął się od poznania przez dzieci mapy świata. Przy pomocy montessoriańskich globusów i puzzlowej mapy świata, dowiedzieliśmy się, że powierzchnię naszej planety pokrywają wody i lądy, które nazywamy kontynentami. Policzyliśmy je i wyruszyliśmy w podróż w poszukiwaniu zwierząt zamieszkujących kolejne kontynenty. Podróż dookoła świata rozpoczęliśmy od odwiedzenia obu Ameryk, Północnej i Południowej. Kolejnym punktem naszej wyprawy była kraina wiecznego lodu i śniegu – Antarktyda, a ponieważ było nam tam zdecydowanie za zimno, postanowiliśmy wygrzać się w słońcu Australii. Ciepły klimat przypadł nam do gustu, więc polecieliśmy do Afryki, a stamtąd do Azji. Ostatnim punktem naszej wyprawy była Europa, kontynent na którym mieszkamy. Na każdym kontynencie poznaliśmy wiele ciekawych zwierząt i wykonaliśmy wiele wspaniałych prac plastycznych, inspirowanych ich wyglądem. Dowiedzieliśmy się co to takiego kręgowce, czyli ptaki, ssaki, gady, płazy i ryby oraz jakie są ich cechy charakterystyczne. Poznaliśmy także wyjątkowe dla kontynentu australijskiego stekowce. Byliśmy także na wycieczce w ZOO, gdzie dzięki przewodnikowi poznaliśmy wiele ciekawostek o zwierzętach tam mieszkających. Nie lada atrakcją była dla nas przejażdżka kolejką, która zawiozła nas do słoniarni. Tydzień ten wypełniony był nie tylko nauką, ale także dobrą zabawą i śpiewem , a wszystko to miało związek z fauną naszego globu.