Dzieje się w Harmonijce

Dzień Dziecka z Karawaną Opowieści – czerwiec 2015

SAMSUNG CAMERA PICTURES Dziś dzień wyjątkowy i niezwykle radosny – Dzień Dziecka 🙂 ! Z tej okazji specjalnie dla nas do przedszkola przyjechała Karawana Opowieści. Podczas spotkania wyruszyliśmy na wyprawę po Polsce, przez którą poprowadziły nas pieśni i opowieści. Na naszej drodze spotkaliśmy wielkiego Stolema z Kaszub i dzielnego pasterza z gór, który miał magiczną piszczałkę. Zaśpiewaliśmy o kozie, która nie chciała gruszek strząsać, a także o przedziwnych ludkach z lasu. Zajrzeliśmy również do starego zamczyska, które wcale nie było takie straszne 🙂 Muzycy zagrali dla nas na takich instrumentach jak: lira korbowa, akordeon, bęben polski, okaryna, kalimba i tank drum. Były tańce, śmiech i zabawa… było radośnie 🙂 !
Spotkanie poprowadzili: Katarzyna Wińska, Witold Roy Zalewski i Szymon Góralczyk, czyli opowiadacze, muzycy i śpiewacy z Karawany Opowieści. Od kilku lat występują dla dorosłych i dla dziećmi, zajmują się prezentowaniem muzyki, zapomnianych pieśni, opowieści i zabaw z rodzimego folkloru.
Po spotkaniu z muzykami dzieci otrzymały upominki z okazji Dnia Dziecka. Mamy nadzieję, że się podobały 🙂