Dzieje się w Harmonijce

Dzień Fantastyki – marzec 2014

DSCF4627 Na 25 marca przypada Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Pomysłodawcami tej inicjatywy są członkowie i członkinie angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego, którzy zorganizowali go po raz pierwszy w 2003 roku. Ten wyjątkowy dzień powstał by popularyzować dzieła profesora Tolkiena, który najbardziej jest znany jako twórca trylogii „Władca Pierścieni” i „Hobbita”.
My ten dzień świętowaliśmy po raz pierwszy w naszym przedszkolu i nazwaliśmy go Dniem Fantastyki. Dzieci przebrały się w stroje postaci bajkowych i fantastycznych. Każdy miał okazję wejść do zaczarowanej wieży i zaprezentować swój strój. Po pokazie ciocia Weronika wprowadziła nas w cudowny świat fantastyki czytając dzieło Tolkiena. Wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach.