Dzieje się w Harmonijce

Dzień Postaci z Bajek – wrzesień 2014

SAMSUNG CAMERA PICTURESDzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 września, my obchodziliśmy to wyjątkowe święto 16 września. W tym dniu mieliśmy okazję przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło. W tym dniu pojawiły się w przedszkolu pięknie wystrojone królewny, wróżki, czarownice, był nawet Włóczykij i różne bajkowe zwierzęta. Każde dziecko miało okazję zaprezentować swój strój, postaci z bajki za jaką się przebrało i opowiedzieć o niej. Niecodzienną atrakcją było oglądanie bajek wyświetlanych starym projektorem. Dzieci słuchały ich z zapartym tchem 🙂