Dzieje się w Harmonijce

IMPRESJE ZIMOWE – zimowy spektakl baletowy!

impresjeWe wtorek 20 stycznia mieliśmy okazję zobaczyć przedstawienie Szkoły Baletowej p. Anny Niedźwiedź, pt.: IMPRESJE ZIMOWE – zimowy spektakl baletowy w I akcie.

Uszatki i Włóczykije obejrzały zaskakującą historię zabawnego bałwanka, mrocznego kruka na mroźnym wietrze i piękne śnieżynki o srebrzystobiałej cerze. Nie zabrakło zagadkowo ukrytych w warstwie dźwiękowej motywów polskich i zagranicznych kolęd oraz nawiązań do tradycji jasełkowej. Te Impresje Zimowe podobnie jak schumannowskie Winterreise, to cykl połączonych ze sobą obrazów i przeplatających się opowieści, swoją inspirację czerpiących z zimowego krajobrazu i kulturowych wyobrażeń dotyczących tej pory roku.

To był nasz pierwszy spektakl baletowy i… bardzo nam się podobało 🙂