Dzieje się w Harmonijce

MOZAIKA: Koncert „Puk puk – tu kraina cyrkowych sztuk” – luty 2015

unnamed (5)W piątek 6 lutego kolejny raz odbył się koncert, tym razem artyści z MOZAIKI przyjechali w towarzystwie artystów z teatru „Z głową w chmurach” i zabrali nas w barwny świat akrobatyki cyrkowej. Pan Franciszek, mistrz żonglerki pokazał nam jak żonglować różnymi przedmiotami – piłeczkami, maczugami, obręczami. My również próbowaliśmy i całkiem dobrze nam to wychodziło 🙂 Teraz już znamy takie metody żonglowania jak „kaskada” i „prysznic”. Było też chodzenie na rękach, salta i tworzenie różnych figur akrobatycznych w wykonaniu Pana Krzysztofa Huberta – mistrza świta w akrobatyce. My także próbowaliśmy je robić. Dowiedzieliśmy się również, że w akrobatyce cyrkowej ważna jest współpraca i zaufanie do drugiej osoby.