Dzieje się w Harmonijce

Muzyczne śledztwo Inspektora Saksofonika – Klub Małego Muzyka 16. kwietnia 2013

saksofon gra16 kwietnia odwiedzi nas Klub Małego Muzyka z koncertem – Muzyczne śledztwo Inspektora Saksofonika. Inspektor Saksofonik to muzycznej sławy detektyw, który mieszka w mieście Pięciolinia, na ulicy Ustnikowej 21B. Co rano pije herbatkę po angielsku i czyta gazetę 'Na pięciolinii'. Dzisiejsze wydanie obwieszcza:

„Największy skandal w historii miasta Pięciolinia – tajemnicze zniknięcie prezydenta – Klucza Wiolinowego!”. Oto zagadka dla naszego detektywa!

Forma: muzyczne opowiadanie oparte na muzyce klasycznej, rozrywkowej oraz współczesnych kompozycjach Christiana Lauby – kompozytora, którego muzyka porusza wyobraźnie i pokazuje niezwykłe możliwości saksofonu.

Instrumenty: saksofon, pianino.