Dzieje się w Harmonijce

„Nad Betlejem jasna gwiazda świeciła…”

12 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie ze sztuką pt. „Nad Betlejem jasna gwiazda świeciła…”. Artyści poprzez śpiew dawno zapomnianych kolęd oraz grę aktorską wprowadzili nas w magiczną atmosferę, która dawniej towarzyszyła ludziom w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
„Szczodry wieczór, dobry wieczór! Trzej królowie przyjechali i o gwiazdę się pytali, a ta gwiazda śliczna pani, z jedwabnymi rękawami, swoje dwory omiatała, bo się gości spodziewała.” Nawiązując do polskich tradycji związanych z okresem Bożego Narodzenia i Nowego roku chcemy zawitać do was z widowiskiem teatralnym, utkanym z baśniowych motywów oraz barwnych elementów tradycji. Wraz ze świecącą gwiazdą i ruchomą szopką zapraszamy do wspólnego świętowania tego wyjątkowego czasu!”