Dzieje się w Harmonijce

Pan Maluśkiewicz i spółka w Teatrze Animacji

7.pan maluskiewicz[1] Abecadło z pieca spadło,
O ziemię się hukło,
Rozsypało się po kątach,
Strasznie się potłukło.

Z rozsypanych liter tworzą się słowa, ze słów powstaje świat.
Od nowa. Raz jeszcze. Przestrzeń wypełnia się magią teatru i opowieścią. Z abstrakcji i formy wyłania się rzeczywistość Pana Maluśkiewicza. Jego historię opowiadają dobrze znane, narysowane mocną, wyraźną poetycką kreską Tuwima postaci: Zosia Samosia, Słoń Trąbalski, Rycerz Krzykalski, Dyzio Marzyciel. Litera, słowo, plastyka, muzyka uruchamiają naszą wyobraźnię, by mógł pojawić się Pan Maluśkiewicz – niewielki, skromny, ”pozytywnie zakręcony”, ciekawy świata …bohater. I by mógł wyruszyć w podróż swego życia.

Do Teatru Animacji wybierzemy się w piątek 17 stycznia o godz. 9:30.