Dzieje się w Harmonijce

PÓŁKOLONIE – Jak to dawniej bywało !

SAMSUNG CAMERA PICTURES Kolejny tydzień jak to dawniej bywało… zapowiadał się bardzo tajemniczo. I nie ma co ukrywać, taki właśnie był. Podczas tego tygodnia odkryliśmy na nowo kraj, w którym mieszkamy, przenieśliśmy się do czasów, które dotąd dla dzieci były bardzo odległe. Poznaliśmy zabawy naszych dziadków, min. zabawę z kołem i patykiem, swoją drogą niezły ubaw miały przedszkolaki podczas tej zabawy 🙂 Dowiedzieliśmy się jak dawniej wyglądało życie, jak się prało, jak szyło, jak robiono masło i jak radzono sobie z brakiem prądu. Przedszkolaki mogły zobaczyć prawdziwe przedmioty sprzed lat, które służyły w domach do wykonywania codziennych czynności. Dzieci zamieniły się również w kucharzy z dawnych lat, była to przygoda pełna nowych smaków zapachów i magicznych przepisów. Zrobiliśmy własny pięknie pachnący chleb, kiszone ogórki i wegański smalec, wszystko według starych przepisów. Dzieci poznały również poznańską gwarę, od teraz słowa „gzub”, „kociamber” czy „bimba” już nie są zagadką 🙂