Dzieje się w Harmonijce

PÓŁKOLONIE – Od stóp do głów !

11813345_963277840395010_2394018113666450193_n Kolejny tydzień półkolonii za nami. Tydzień od stóp do głów był tygodniem pełnym wrażeń i nauki 🙂  nauki przez zabawę! Dzieci dowiedziały się jakie tajemnice skrywa ludzkie ciało, gdzie leżą poszczególne organy i jakie są ich funkcje. Do dyspozycji przedszkolaki miały model układu pokarmowego i szkielet człowieka, realnej wielkości. Dzięki nim dzieci szybciej przyswoiły nowe wiadomości o ludzkim ciele. Mogły korzystać również z kolorowych encyklopedii, które przybliżyły im budowę narządów tworzących układ pokarmowy, budowę serca, mózgu czy oka. Odbyły się również zajęcia z wykorzystaniem mikroskopu. Dzieci mogły oglądać fascynujące preparaty, a oprócz tego zobaczyły również cebulki swoich włosów i sprawdziły czy są zdrowe 🙂 Przedszkolaki posłuchały także bicia swoich serc i dowiedziały się jak działa ciśnieniomierz. Nie zabrakło również prac plastycznych o tematyce realizowanego tygodnia. Na zakończenie odbył się krótki kurs pierwszej pomocy, do którego dzieci podeszły bardzo poważnie i wszystkie zdały go na szóstkę !