Dzieje się w Harmonijce

PÓŁKOLONIE – Tydzień z animacją !

11800492_961707347218726_5133220397711572590_n Tydzień z animacją poświęcony był tematyce filmu animowanego. Było to dla naszych przedszkolaków zupełnie nowe doświadczenie, ponieważ jak dotąd dzieci bardzo miało na ten temat wiedziały. Podczas cyklu stworzyliśmy dla naszych podopiecznych salę kinową, w której dzieci oglądały filmy animowane krótkometrażowe oraz pełnometrażowe z całego świata. Odbyliśmy podróż przez całą historię polskiej animacji, począwszy od lat czterdziestych, a skończywszy na najnowszych produkcjach. Podczas zajęć dzieci zgłębiły wiedzę na temat historii filmu animowanego, technik animacji, stworzyły również animacje metodą poklatkową, której efekty były zachwycające 🙂  Byliśmy również na wycieczce w Kinie Muza, gdzie „od kuchni” dowiedzieliśmy się jak wyświetlane są filmy. A na koniec tygodnia poświęconego animacji obejrzeliśmy seans filmowy – bajkę „Mój sąsiad Totoro” i jak to w kine bywa, zajadaliśmy się popcornem 🙂