Dzieje się w Harmonijce

PÓŁKOLONIE – Tydzień z fotografią !

SAMSUNG CAMERA PICTURESLedwo ochłonęliśmy po zakończeniu roku przedszkolnego, a już 29 czerwca rozpoczął się tydzień z fotografią. W naszym przedszkolu po prostu nie ma czasu na nudę 🙂 ! W trakcie warsztatów dzieci poznały tajniki fotografii, miały możliwość pracować z różnymi aparatami: lustrzankami, aparatami kompaktowymi, aparatami na film i kliszę oraz z camera obscura. Poznały ich budowę i mogły spróbować swoich sił w robieniu zdjęć, a efekty można było podziwiać we wspólnie stworzonej galerii, zdjęć wykonanych przez dzieci. Nie zabrakło również zajęć manualnych – dzieci wykonały przepiękne aparaty z rolek od papieru, które pomalowały farbami na wszystkie kolory tęczy. Ważnym elementem zajęć było przekazanie naszym przedszkolakom, że fotografia, to przede wszystkim magia, która pozwala zachować wspomnienia na dłużej 🙂