Dzieje się w Harmonijce

Program edukacyjny „Mamo, Tato, wole wodę!”

SAMSUNG CAMERA PICTURESOd listopada 2014 roku nasze przedszkole uczestniczy w programie edukacyjnym „Mamo, Tato, wolę wodę!”, który został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie. Od samego początku partnerami merytorycznymi „Mamo, Tato, wolę wodę!” są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.

Podczas zajęć, które organizowane są przez wychowawców grup na postawie dostarczanych materiałów edukacyjnych, dzieci mają okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania.

We wtorek 10 marca zajęcia w ramach programu dotyczyły krążenia wody w przyrodzie. Dla naszych przedszkolaków była to po raz kolejny, wspaniała zabawa związaną z odkrywaniem wyjątkowego świata wiedzy na temat wody i przyrody.