Dzieje się w Harmonijce

Siuda Baba i Dziad Śmirgutny – wielkanocny koncert 17 kwietnia 2014

daorSIUDA BABA I DZIAD ŚMIRGUTNY
czyli Witold Zalewski i Katarzyna Wińska

Zaprezentują muzykę związane z czasem wiosny, zaproszą do wspólnego śpiewu i zabawy, opowiedzą o polskich tradycjach wielkopostnych i wielkanocnych.

„Jesteśmy grupą pasjonatów, którzy opowiadają, śpiewają i grają. Poszukujemy historii o różnej fakturze, zarówno pieśni, jak i opowieści, baśni, eposów. Wiele z nich powstało lata temu, ale ich treści wciąż są aktualne, wywołują emocję, budzą wyobraźnię, przypominają o dawnych czasach i świecie, jaki wtedy istniał. Podchodzimy do dziedzictwa kulturowego z szacunkiem. Chcemy przypominać o nim, dzielić się z innymi pięknem tych opowieści, mądrościami w nich zawartymi, bo niestety coraz mniej osób o nich pamięta.”

Więcej informacji: Karawana Opowieści