Dzieje się w Harmonijce

SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

PSZCZELARZ 14.10.201514 października gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowego gościa- pszczelarza, który opowiedział nam o życiu pszczół ich zwyczajach oraz roli jaką odgrywają w przyrodzie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały jego strój oraz poznawały przedmioty pomocne mu w pracy. Mieliśmy również możliwość spróbowania pysznego miodu oraz pyłku pszczelego. Bliskie spotkanie z tymi niesamowitymi owadami okazało się wspaniałą przygodą . Natomiast pyszny miodowy deserek na długo zostanie w naszej pamięci….. mniam…

Tam pod laskiem stoją ule
Pszczół gromadka brzęczy czule
I od wiosny, do jesieni
Nektar niosą z łąk zieleni

Widzisz? W ulu praca wre,
Każda pszczoła spieszy się
Słodki nektar chce ci dać
Ta rodzinna, pszczela brać.

Gdy jesienią zimno, chłód
Ty masz w domku złoty miód.
Pszczoły w ulu przytulone
Zasypiają w swym kokonie.

Wiosną zbudzą się z ochotą
Wyczarować z kwiatów złoto
Pszczeli cud-
Z kwiatów lata – zdrowy miód.