Dzieje się w Harmonijce

Teatr Animacji – spektakl WĄŻ – maj 2015

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Był sobie pewien wkurzony wąż.
Wkurzony nie bez przyczyny!
Bowiem dostawał – zawsze i wciąż,
Skarpety na urodziny…

W środę 27 maja wybraliśmy się do Teatru Animacji na Spektakl „WĄŻ”.

WĄŻ” współczesnej dramatopisarki Marty Guśniowskiej – to inteligentny, pełen humoru słownego i sytuacyjnego tekst, który mówi o sprawach niezwykle ważnych: przyjaźni, pomagającej rozwiązać najtrudniejsze sprawy i o bezcennej „inności”, odmienności, która czyni z nas istoty jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne. O znaczeniu tych wartości dowie się pewien Wąż, niezadowolony ze swojego wyglądu. Wspólna wędrówka w towarzystwie wspaniałych, zwariowanych zwierzaków: Gekona i Chomika przekona go, że najważniejsze to zaakceptować siebie, polubić takiego, jakim się jest.

Dzieciom bardzo się ta zwariowana historia spodobała. Przez cały czas trwania spektaklu siedzieli na swoich miejscach jak zahipnotyzowani (pewnie to tytułowy Wąż tak na nich zadziałał :)). Sztuka była bardzo zabawna, rozśpiewana, pełna gagów i gier słownych – wokół nieszczęsnych nóg i rąk i oczywiście z morałem, który z całą pewnością do nas trafił. Uwielbiamy TEATR 🙂 !