Dzieje się w Harmonijce

Wizyta u weterynarza – maj 2015

SAMSUNG CAMERA PICTURES

W środę 13 maja wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę, aby w ramach tygodnia zawodów zobaczyć gabinet weterynarza i poznać jego zawód. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca weterynarza, jakie zwierzęta leczy. Mieliśmy okazję zobaczyć wyposażenie lecznicy: gabinet zabiegowy, salę operacyjną, oraz sprzęt do usg. Przedszkolaki dowiedziały się jak poznać kiedy zwierzak jest chory, jak wygląda wizyta czworonożnego pacjenta u weterynarza, jak ważne są szczepienia ochronne i jak należy dbać o domowe zwierzęta. Pani weterynarz pokazała podstawowy sprzęt lekarski: stetoskop oraz różnych rozmiarów strzykawki i kołnierze dostosowane do rozmiarów zwierzęcia. Atrakcją dla wszystkich dzieci był przyprowadzony przez Panią weterynarz kotek. Każde z dzieci mogło go pogłaskać i posłuchać bicia jego serca, a także zobaczyć jego sierść pod mikroskopem. Pani doktor udzieliła odpowiedzi na pytania zadawane przez dzieci, a na koniec pobytu przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie w lecznicy.