Dzieje się w Harmonijce

Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej – maj 2015

DSC_0735W piątek 15 maja odwiedziliśmy Ochotniczą Straż Pożarną w Tarnowie Podgórnym. Strażacy przygotowali swój sprzęt i samochody, aby dzieci mogły obejrzeć i zapoznać się bliżej z ich pracą. Panowie wszystko dokładnie nam opowiedzieli, również o tym, że strażacy wyjeżdżają nie tylko do pożarów, ale także ratują ludzi w wypadkach drogowych, udzielają pierwszej pomocy medycznej, ratują tonących latem i zimą pod lodem, pomagają ludziom w czasie powodzi, groźnych wichur, a nawet usuwają niebezpieczne gniazda owadów. Dzieci były bardzo zainteresowane, oglądały i zadawały pytania. Nawet przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm i lejąc wodę z węża strażackiego. Na koniec otrzymaliśmy dyplomy Małego Strażaka 🙂