Dzieje się w Harmonijce

Wycieczka do ZOO – maj 2014

DSC_2903 16 maja pojechaliśmy na wycieczkę do Nowego ZOO w Poznaniu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przywitania się z fokami, które nieśmiało wystawiały głowy z wody, jednak udało nam się zrobić jednej z nich zdjęcie. Poszliśmy kilka kroków dalej do pawilonu zwierząt nocnych. W środku było ciemno, więc nasze pierwsze kroki były ostrożne, ale szybko przyzwyczailiśmy się do panujących tam warunków. Zobaczyliśmy tam wiele gatunków nocnych zwierząt. Ruszyliśmy dalej w kierunku słoniarni, po drodze mijając woliery ptaków krajowych. Zajrzeliśmy też do chatki tygrysów. Podczas dalszej wędrówki spotkaliśmy żyrafy, zebry, flamingi i wiele wiele innych zwierząt. Odwiedziliśmy również niedźwiedzie brunatne. Jeden z nich nawet zatańczył dla nas – chyba z radości : ) Po wizycie w słoniarni poszliśmy do wioski afrykańskiej, tam zrobiliśmy sobie przerwę na „lunch”. Dzieci zjadały kanapki przygotowane przez ciocię Justynkę, aż im się uszy trzęsły : ) Obowiązkowa była oczywiście przejażdżka kolejką, która  zatrzymała się specjalnie na naszą prośbę. Ostatnim etapem naszej wyprawy było zobaczenie motylarni. Gdy dotarliśmy do wyjścia byliśmy już bardzo zmęczenie, ale zadowoleni, bo wycieczka była udana : )