Dzieje się w Harmonijce

Zdrowy Przedszkolak. Kampania na rzecz naturalnej diety w przedszkolu.

Celem projektu Zdrowy Przedszkolak jest poprawa jakości odżywiania dzieci w wieku przedszkolnym i poszerzanie świadomości w zakresie naturalnego odżywiania.Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka. To co jemy, wpływa bezpośrednio na samopoczucie i ważne czynności naszego organizmu. Nawyki żywieniowe nabyte w dzieciństwie często kształtują późniejsze wybory. Niech posiłki dzieci wspierają w pełni zdrowie i rozwój dziecka oraz ich zdolności poznawcze.

Dołączyliśmy do kampanii na rzecz naturalnej diety w przedszkolu!

W ramach projektu będziemy:

  • rozpowszechniać materiały dotyczące naturalnego żywienia dzieci,
  • wprowadzać zmiany w żywieniu przedszkolnym na rzecz naturalnego zdrowego żywienia,
  • organizować spotkania dla rodziców i dzieci odnośnie zdrowia i żywienia dzieci.

Organizator: Instytut Medycyny Integracyjnej
Współtwórca: Sztuka Odżywiania
Partner medialny: Dzieci są ważne