Dzieje się w Harmonijce

Spotkanie z Baśnią – Zimowisko 2015

Zimowisko: Spotkanie z Baśnią
23-27 lutego, godz. 8:00-16:00

MHTH_005

Poniedziałek:
Zabawy integracyjne. Wprowadzenie dzieci w świat baśni. Gry i zabawy o tematyce baśniowej. Poznanie różnic między baśnią a bajką.

Wtorek:
Baśnie z różnych stron świata. Poznanie baśni najsłynniejszych autorów baśni. Prezentacje baśni (na rzutniku), wspólne czytanie, gry i zabawy.

Środa:
Wyjazd do CK Zamek, gdzie odbędzie się spektakl teatralny dla dzieci od 4 lat, pt. ,,Plama” Wrocławskiego Teatru Lalek – Współczesna baśń opowiadająca o Dobrej i Pięknej Królewnie, którą Zła i Wyniosła Czarownica przemienia w przebrzydłą, czarną plamę. Oglądając perypetie Plamy, wszystkie gwiazdy Wszechświata układają się w uśmiech i zadziornie mrugają do dzieci.„Plama” to spektakl oparty na kontrastach. Debiutująca reżyserka spotyka się w nim z doświadczoną aktorką. Minimalistyczna scenografia zderza się z bogactwem efektów multimedialnych. Twórcy korzystają z najnowocześniejszych środków teatru formy, czerpiąc jednocześnie z baśniowych motywów i tradycji bajek zen.

Czwartek:
Zajęcia zrób to sam. Wspólnie z dziecmi za pomocą różnego radzaju materiałów stworzymy lalki/kukiełki ulubionych bohaterów z baśni, które posłużą nam do stworzenia własnego mini teatrzyku.

Piątek:
Podsumowanie zimowiska, stworzenie galerii ulubionych postaci z baśni. Dzieci dla dzieci – stworzenie mini przedstawienia teatralnego przy pomocy zrobionych lalek/kukiełek. Wspólna zabawa. Quizy i zagadki dotyczące poznanych baśni.

Dla dzieci od: 4 lat
Koszt tygodniowego turnusu: 190zł + wyżywienie
Zgłoszenia: do 16 lutego